Popularne mity na temat druku laserowego
18

maj

Popularne mity na temat druku laserowego

Mit nr 1

Element najważniejszy to drukarka, a kaseta z tonerem nie będzie miała znaczenia bo to tylko dodatek. Okazuje się, że jest inaczej. Właśnie od tonera zależy jakość druku i to aż w 70%. Dlatego właśnie trzeba zwracać na to uwagę, ponieważ toner to nie tylko zwykły pojemnik z proszkiem. Jest to masa różnych, niewielkich elementów, które odpowiadają za przygotowywanie wydruków.

Dlatego właśnie zwracanie uwagi na te komponenty jest tak bardzo ważne. W sumie mamy w każdym tonerze miliardy niewielkich cząsteczek i dlatego niestety uzyskanie dobrych jakościowo produktów będzie możliwe wyłącznie w warunkach laboratoryjnych. Zadanie jest więc bardzo trudne i dlatego niewielkie odstępstwo będzie już sprawiać, że taki toner nie będzie dobrze pracował i nie da nam możliwości drukowania na wysokim poziomie.

Mit nr 2

toner do drukarki Każdy toner będzie taki sam, dlatego najważniejsza jest cena. Czy takie podejście będzie dobre? Oczywiście to kolejne złe myślenie użytkowników. Testy przeprowadzone przez jedno z laboratoriów wyraźnie pokazują, że zamienniki nie są dobrym rozwiązaniem. W sumie testowano ponad 200 zamienników do drukarki HP. Testy prowadzone były przez niezależne laboratorium, które oceniło, że aż około 40% wszystkich zamienników jest wadliwych. To tak jakby kupić pięć tonerów by wybrać tylko trzy do użytku a dwa od razu wyrzucić.

Natomiast około 60% wszystkich wydruków z użyciem zamienników nie nadawało się do pokazywania. Przy wykorzystywaniu oryginalnych tonerów nie występowały wadliwe egzemplarze, natomiast błędnych wydruków mieliśmy tylko około 3%. Widać więc wyraźnie, że to oszczędzanie na tonerach będzie wyłącznie pozorne. Dodatkowe badania pokazały, że taka sytuacja z zamiennikami sprawia, że niestety te koszty nie będą mniejsze ale wzrosną nawet 20%, gdy zamiast oryginalnych tonerów będziemy wykorzystywać zamienniki, dlatego nie ma to żadnego sensu. Warto wiec myśleć przed zakupem i sięgać po oryginały, tak by mieć pewność, że z ich użyciem będzie można przygotowywać udane wydruki.