Drukarki Laserowe – zalety i wady
23

maj

Drukarki Laserowe – zalety i wady

Oczywiście drukarki laserowe w porównaniu ze sprzętami atramentowymi są dość nowe. Nie tak dawno w większości domów i biur najważniejszym elementem były oczywiście drukarki atramentowe.

Na rynku pojawiła się nowość w postaci sprzętów laserowych i to bardzo szybko zmieniło ten rynek. Okazało się, że coraz więcej osób marzy o tym, by takie urządzenie mieć u siebie. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że takie sprzęty są szybsze, nowocześniejsze są również czymś nowym.

Czy będą one lepsze? Tutaj można dyskutować wiele. Jeśli weźmiemy pod uwagę drukarki monochromatyczne trzeba powiedzieć, że tak właśnie będzie. Są one oszczędne oraz szybkie. W takim przypadku można liczyć, że koszt wydruku jednej strony to około 8 groszy, natomiast na urządzeniu atramentowym będzie to około 80 groszy, a więc rzeczywiście taka inwestycja będzie opłacalna i warto się nad nią zastanowić. Jednak mamy tutaj mały minus, na który trzeba zwracać uwagę.

koszty posiadania drukarki Drukarka laserowa będzie miała ograniczenia co do rozdzielczości. Dlatego trzeba pamiętać, że przy drukowaniu tekstu nie będzie miało to znaczenia, ale jeśli będziemy drukować grafiki to należy liczyć się z tym, że jakość wydruku nie będzie zadowalająca. Jeśli chodzi o drukarki laserowe kolorowe to sytuacja jest nieco inna, ponieważ barwy CMYK nakładane są osobno z czterech tonerów a więc trzeba koszt 8 gr mnożyć razy cztery. To jednak i tak dużo mniej niż drukarka atramentowa, która drukuje za 1,8 zł za stronę.

Ale niestety tutaj wybór laserowego urządzenia nie jest już tak oczywisty. Należy bowiem liczyć się z tym, że taki sprzęt będzie jednak dość kosztowny, a co najgorsze musimy kupować tonery i komplet czterech barw CMYK może generować koszt na poziomie nawet 800 zł. Dlatego ostatecznie trzeba się mocno zastanowić nad wyborem, ponieważ jak się okazuje w przypadku drukarki laserowej nie będzie tak oczywisty wybór urządzenia, które drukuje na kolorowo, szczególnie gdy będziemy drukować sporadycznie i te zysku z tańszego druku nie będą dla nas tak ważne.