Dlaczego robienie przerw w pracy sprawia, że jesteś bardziej produktywny
12

kwietnia

Dlaczego robienie przerw w pracy sprawia, że jesteś bardziej produktywny

Czy zawsze robisz sobie przerwy w pracy, czy raczej decydujesz się na pracę w czasie ich trwania? Niepokojące jest to, że wielu pracowników uważa, że jeśli będą robić sobie przerwy, przełożony uzna ich za leniwych lub niezaangażowanych.

Przerwy są po to, aby je robić, ponieważ zwiększają produktywność i koncentrację!

Według rządu Wielkiej Brytanii pracownicy mają prawo do jednej przerwy trwającej 20 minut, jeśli są w pracy przez sześć lub więcej godzin.
Przerwa ta może być płatna lub niepłatna, w zależności od umowy. Oczywiście, większość firm daje swoim pracownikom pół godziny lub godzinę przerwy na lunch, ale wiele osób decyduje się siedzieć przy biurku i jeść lunch w czasie pracy. Duży błąd!

Badanie przeprowadzone przez firmę Tork w USA wykazało, że 20% pracowników martwiło się, że jeśli będą robić sobie przerwy, ich przełożony źle o nich pomyśli, a 38% nie czuło się zachęcanych do robienia przerw.

To musi się skończyć! Dlaczego? Ponieważ robienie przerw może sprawić, że będziesz bardziej produktywny! Oderwanie się od biurowego stołu i trochę ruchu, a nawet wyjście na zewnątrz na świeże powietrze, nie tylko daje Ci zastrzyk ruchu i pomaga w utrzymaniu zdrowej wagi w pracy, ale także pomaga oczyścić i odmgławić umysł, dezaktywować i reaktywować cele i pomysły, a także - co nie mniej ważne - zwiększa dopływ tlenu i krwi do mózgu.

Jaki jest Twój rytm przerw?

Dobrym sposobem na określenie, czy powinieneś robić więcej przerw, jest zastanowienie się, jak się czujesz w ciągu dnia pracy. Czy miewasz spadki energii w połowie poranka i po południu? Czy trudno Ci przez nie przejść? To właśnie dlatego, że potrzebujesz przerwy!
Może wystarczyć nawet dziesięciominutowy spacer do automatu z kawą lub udanie się na dziesięciominutową przerwę w pracy przy modułowych meblach. To często wszystko, co jest potrzebne, aby zwiększyć koncentrację i pokonać mgłę mózgową.

Skupienie się na swoim zdrowiu, a nie na tym, co mylnie sądzisz, że pomyśli o Tobie Twój przełożony, oznacza, że w rzeczywistości zwiększasz swoją wydajność. Zdrowi pracownicy są zawsze bardziej pracowici i wydajni niż pracownicy, którzy zmagają się z ekstremalnym przypadkiem mgły mózgowej. Musimy dać naszym umysłom odpocząć, aby mogły się przegrupować i skoncentrować!

Z tego powodu wiele firm poszukuje miejsc do odpoczynku, wyposażonych w meble biurowe, sofy i inne urządzenia do spędzania czasu wolnego. Zachęcają one pracowników do robienia sobie przerw, a jednocześnie dają im miejsce do rozmów i współpracy w zespole.

Obecnie dużo większą uwagę poświęca się temu, czym jest produktywność i jak ją osiągnąć. Regularne przerwy w pracy to jeden z takich punktów, który pomaga pracownikom oderwać się od zwykłego siedzenia w biurze, dzięki czemu stają się oni szczęśliwsi i bardziej produktywni.
Inne kwestie, które należy rozważyć, to włączenie natury do przestrzeni biurowej, zachęcanie do ćwiczeń fizycznych oraz zapewnienie pracownikom sprzętu, który jest im niezbędny do skupienia się na wykonywanej pracy, takiego jak ekrany biurowe i panele akustyczne.

Produktywność równa się gotówka

Oczywiście wszyscy wiemy, że wydajność ma kluczowe znaczenie dla firmy, ponieważ jest bezpośrednio skorelowana z zyskami. Można pójść o krok dalej i zbadać związek między morale a wydajnością. Pracownik, który czuje, że nie może odejść od biurka, bo ktoś źle o nim pomyśli, mimo że bardzo potrzebuje pięciu minut przerwy, nie będzie miał wysokiego morale.

Pamiętaj, że pracownicy są dorośli i wiedzą, czego potrzebują, aby dobrze i jak najlepiej wykonywać swoją pracę.
Dając im możliwości, których potrzebują, odwdzięczą się ciężką pracą i skupieniem. Jeśli będziesz ich ograniczać lub sprawiać, że będą się źle czuli, robiąc sobie dozwolone przerwy, szybko zaobserwujesz spadek wydajności.

Wniosek z tego płynący? Odejdź od biurka podczas przerwy na lunch!

Sprawdź i wypróbuj te innowacyjne sposoby na zrobienie sobie przerwy od komputera.